REMONT Zwrot VAT

Remont zwrot VATRemontowałeś dom lub remontowałeś mieszkanie  i zapłaciłeś spory podatek VAT przy zakupie materiałów budowlanych.

Skoro zapłaciłeś spory VAT i posiadasz faktury VAT na zakupione materiały budowlane wykorzystane na potrzeby remontu domu lub mieszkania skorzystaj z możliwości zwrotu podatku VAT za zakupione na cele remontu materiały budowlane.

Limit zwrotu VAT dla remontu wynosi 14 194zł (przeliczono wg danych GUS za III kwartał 2014)

 zobacz: Limit zwrotu VAT

Żeby wystąpić o zwrot VAT z tytułu remontu - tak samo jak w przypadku budowy spełnionych musi zostać szereg warunków. Zobacz warunki Zwrotu VAT.

REMONT - Zwrot VAT w 2015 roku

W 2014 roku weszła w życie nowa ustawa, która wprowadziła wiele nowych uregulowań.

Co najważniejsze dla remontu - nadal można rozliczać zwrot VAT za materiały budowlane z tytułu remontu ale tylko na podstawie faktur VAT wystawionych przed rozpoczęciem 2014 roku - na starych zasadach.

Jeśli chodzi o faktury VAT wystawione od 2014 roku - w przypadku inwestycji jak remont, gdzie nie posiadamy pozwolenia na budowę - nie mamy prawa skorzystać z rozliczenia VAT za materiały budowlane.

Jeśli jednak remont wymagał pozwolenia na budowę i zostało ono wydane w 2014 roku możesz wystąpić o zwrot VAT pod warunkiem, że spełnisz jeszcze kilka warunków, o których przeczytasz tutaj.

Zwrot VAT remontu domu i remontu mieszkania

Zwrot VAT budowlane remont

Występując z wnioskiem o zwrot VAT w przypadku remontu domu lub remontu mieszkania wykonywane prace muszą mieścić się w zakresie wykazu robót zaliczanych do remontu lokalu lub remontu budynku mieszkalnego, który zawarto w załączniku do ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 177 poz. 1468, z późn. zm.). W przeciwnym wypadku, zwrot VAT nie będzie przysługiwał

 

Remont mieszkania - zwrot VAT

Remont zwrot VAT 2014Zwrot VAT w przypadku remontu mieszkania oraz zwrot VAT w przypadku wykańczania lokalu mieszkalnego ze stanu deweloperskiego możemy uzyskać gdy posiadamy faktury VAT na zakupione materiały budowlane, które wykorzystaliśmy na prace remontowe związane m.in. z:

remontem tynków i okładzin wewnętrznych, remontem podłóg, sufitów i okien, remontem instalacji sanitarnych, remontem instalacji elektrycznych, grzewczych i gazowych.

Remont domu - zwrot VAT

Remont domu zwrot VAT 2014

Zwrot VAT w przypadku remontu domu możemy uzyskać na prace remontowe związane z:

Remontem przyłączy, remontem fundamentów, remontem elementów konstrukcyjnych budynku, remontem elewacji budynku, remontem instalacji.

Zapoznaj się z wykazem robót budowlano - remontowych w których muszą zawrzeć się wydatki na materiały budowlane związane z remontem aby móc zakwalifikować je do zwrotu VAT.

Wnioski już od 100zł

Tel. 516 019 850 zwrot VAT remont zleć nam rozliczenie teraz