Wykaz materiałów budowlanych do zwrotu VAT

Wykaz materiałów budowlanychDo zwrotu VAT za materiały budowlane kwalifikują się z odstępstwami materiały budowlane wykazane w załączniku do obwieszczenia Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 30 grudnia 2005 r. (Dz. Urz. MTiB Nr 1, poz. 1) oraz w załączniku do obwieszczenia ministra infrastruktury z dnia 3 września 2010r (DZ.Urz.MI.10.11.35).

Poniżej znajdziesz linki do wyżej wymienionych wykazów materiałów budowlanych. Dla własnego bezpieczeństwa przeczytaj najpierw treść całej strony i znajdź istotne wskazówki jak posługiwać się wykazem. 

Zwrot VAT - wykaz materiałów budowlanych

zwrot VAT wykaz materiałów budowlanychJeśli chcesz samemu spróbować sporządzić wniosek o zwrot VAT, musisz wiedzieć, że wykaz materiałów jest mało dokładny i może wprowadzać w błąd. Bądź bardzo ostrożny posługując się nim.

Pamiętaj również żeby obliczyć kwalifikującą się kwotę zwrotu brutto i VAT każdej kolejnej faktury po odrzuceniu materiałów budowlanych, których zabrania się odliczać.

Wykaz materiałów budowlanych VZM-1

Sporządzając wniosek VZM-1 o zwrot VAT należy poniższe wykazy materiałów budowlanych traktować z ostrożnością i posługiwać się nim z wyczuciem.

Wykaz materiałów budowlanych do odliczenia VATCzęść materiałów budowlanych bowiem pomimo właściwego indeksu PKWiU nie kwalifikuje się do zwrotu VAT. Inne materiały budowlane pomimo pozornie błędnego indeksu PKWiU można zakwalifikować do zwrotu VAT.

Istnieją także przypadki kiedy materiał budowlany nie kwalifikuje się do zwrotu VAT z innych przyczyn.

Prócz mało precyzyjnego wykazu materiałów budowlanych dochodzi jeszcze duża uznaniowość urzędników - czyli to co przeszło w jednym urzędzie może być zakwestionowane przez urzędnika z innego urzędu skarbowego.

Wykaz materiałów budowlanych 2015

wykaz materiałów budowlanych 2015Zwróć uwagę, iż wielu sprzedawców wpisuje błędne kody PKWiU, łączy stare z nowymi,  lub wcale ich nie wpisuje. Bądź bardzo ostrożny posługując się wykazami.

Nawet jeśli sprzedawca prawidłowo zakwalifikuje materiał budowlany do danej grupy PKWiU i nawet jeśli będzie to materiał budowlany, który znajdzie się w wykazie materiałów budowlanych to i tak istnieje prawdopodobieństwo, że nie można go odliczyć (przykładowo - wkręty).

Nadrzędną bowiem zasadą jest wzrost podatku VAT na 22% po wejściu Polski do UE. Jeśli ten warunek nie jest spełniony to brak jest prawa do odliczenia VAT pomimo iż materiał budowlany znajduje się w wykazie.

Wykaz materiałów budowlanych do zwrotu VAT przydatny przy sporządzaniu wniosku o zwrot VAT w 2015 roku:

Wykaz materiałów budowlanych z 2005

- Wykaz ma zastosowanie dla materiałów budowlanych zakupionych do 31-12-2010

Wykaz materiałów budowlanych z 2010

- Wykaz ten powinien mieć zastosowanie  dla materiałów budowlanych zakupionych po 01-01-2011, z tym bywa jednak różnie.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Dowiedz się więcej w zakładce CENNIK

Wnioski już od 100zł

Tel. 516 019 850 Zleć nam teraz rozliczenie   zwrotu VAT za materiały budowlane  Biuro Zwrotu VAT Poznań

 

 

 

 

VAT za materiały budowlane